Koks meilės skonis?

Koks meilės skonis? Atsakymas slypi romantiškoje Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės istorijoje. Kartą, labai seniai (XVI a.), Vilnių nustebino uždrausta ir nepakartojama karališkosios meilės istorija. Dėl savo didybės ir dramatiškumo ji tapo visų laikų romantiškiausia Vilniaus legenda apie slaptą meilę, kuriai nebaisios jokios kliūtys.

Netikėtai susitikę, Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas ir gražuolė Barbora Radvilaitė karštai pamilo vienas kitą, bet dėl anot tuomet galiojusių papročių, jiems nebuvo leidžiama susitikinėti. Tačiau meilė nepaiso taisyklių, todėl aistringos meilės vedama pora slapta susituokė, o vėliau ilgus metus kovojo už tai, kad jų santuoka būtų pripažinta.

Saldainių fabrikas „Rūta“ prisijungė prie menininkės Julia Janus dizaino projekto „Slapta meilė“ ir kartu sukūrė 2 išskirtinius saldainių rinkinius, kuriais buvo siekta atskleisti slaptos meilės skonį. Juk ji turi skonio, spalvų, prisilietimo atmintį. Būtent todėl, norint įprasminti karališkos meilės istoriją šokolade, buvo parinkti išskirtiniai ingredientai, formos ir spalvos. Taip gimė du unikalūs gaminiai: juodojo šokolado saldainiai su apelsinais ir jūros druska „Slapta meilė“ ir lazdyno riešutai su baltuoju šokoladu, apelsinais ir jūros druska „Karalienės Barboros perlai“.

Ieškant išskirtinio šios romantiškiausios Vilniaus legendos apie slaptą meilę skonio, teko ieškoti ir istorinių akcentų. Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Augustas, savo gyvenimo meilę, Barborą Radvilaitę, lepino kasdien – dovanojo jai vienus brangiausių vaisių – apelsinus, kuriuos karalienė Barbora labai mėgo. Mokslininkų teigimu, apelsinai mūsų krašte atsiradę – didž‏iosios gastronominės revoliucijos metais – kartu su Bonos Sforcos dvaru XVI amž‏iaus pirmojoje pusėje. Būtent todėl pagrindiniu skonio akcentu gaminiuose tapo apelsinas.

Gaminių formos ir spalvos taip pat buvo parinktos siekiant perteikti įstabią meilės istoriją. Ne paslaptis, kad perlai buvo pagrindinė Barboros Radvilaitės įvaizdžio detalė, matoma kiekviename jos atvaizde ir paveiksle. Kalbama, kad Žygimanto Augusto dovanotų perlų Barborai pavydėjo net Anglijos karalienė! Todėl buvo siekiama sukurti saldainius savo išvaizda primenančius perlus. Taip gimė lazdyno riešutai su baltuoju šokoladu, apelsinais ir jūros druska „Karalienės Barboros perlai“.

Kaip pagrindinis dizaino elementas pakuotėse naudojamas Miglės Kosinskaitės nutapytas Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės portretas, kuriam pozavo ir žymusis grupės The Roop lyderis Vaidotas Valiukevičius. Juoda spalva gaminių dizaine taip pat turi prasmę: karalienei Barborai mirus, didžiai liūdėdamas, juodai apsirengęs Karalius ant juodo žirgo iš Krokuvos atlydėjo jos kūną į Vilnių, kur su mylimąja atsisveikino amžiams.

Naujuosius saldainių rinkinius jau galite įsigyti visose saldainių fabriko „Rūta“ firminėse parduotuvėse ir elektroninėje parduotuvėje www.e-ruta.lt