Mažiname pridėtinio cukraus kiekį gaminiuose

Dar šių metų pradžioje saldainių fabrikas „Rūta“ ir LR sveikatos apsaugos ministerija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą gerinti maisto produktų sudėtį. Tokiu susitarimu įmonės savanoriškai įsipareigoja gerinti maisto produktų sudėtį juose mažinant cukraus, druskos ir riebalų kiekį. Šiuo metu šį susitarimą pasirašiusios 16 įmonių. 

Mažinti cukraus, druskos ir riebalų kiekį kasdienėje mityboje rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija bei Europos Komisija. Gausus šių medžiagų vartojimas kenkia sveikatai, didina riziką susirgti įvairiomis ligomis, tad siekiant užkirsti kelią sveikatos problemoms, ministerija inicijavo bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo maisto gamintojai įsipareigoja prisidėti prie žmonių sveikatos gerinimo ir sumažinti šių medžiagų kiekį.

Saldainių fabrikas „Rūta“ sutartyje nurodė, kad kurs naują sveikatai palankių produktų grupę be pridėtinio cukraus ir riebalų bei nutrauks kelių cukrinės dražė rūšių gamybą.

Nepraėjus nei metams galima teigti, kad sutartyje numatyti įsipareigojimai įvykdyti ir net viršyti. Šiuolaikinis gyvenimo tempas, apibūdinamas kaip kasdienis bėgimas, skubėjimas, nesvetimas daugeliui. Tokia kasdienė rutina dažnai užgožia net ir būtiniausius poreikius – vietoje subalansuoto ir palankesnio sveikatai maisto, renkamės menkaverčius, organizmui visiškai nenaudingus užkandžius. Tad saldainių fabrikas „Rūta“, atsižvelgdamas į nūdienos aktualijas, sukūrė sveikų ir praturtintų įvairiais organizmui naudingais vitaminais bei mineralais vaisių, riešutų ir sėklų liniją „Greenz“. 

Šią liniją saldainių fabrikas sukūrė bendradarbiaudamas su LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkais. Inovatyvūs batonėliai iš aukštos biologinės vertės augalinių žaliavų, pritaikyti skirtingų žmonių grupių mitybos poreikiams. Svarbu tai, kad visi užkandžiai pagaminti be glitimo, pridėtinio cukraus, tinka vegetarams bei veganams. Būtent tuo jie tapo išskirtiniais gaminiais rinkoje. 

Negana to, užkandžiai „Greenz“ yra pažymėti „Rakto skylutės“ simboliu, kuris išskiria gaminius iš kitų tos pačios grupės produktų, nes tai sveikatai palankesni maisto produktai. Šiuo simboliu žymimi tie produktai, kurie atitinka LR sveikatos apsaugos ministerijos nustatytus kriterijus ir juose yra mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių. 

„Rūta“ siūlo „Greenz“ baltyminius užkandžius, gausiai praturtintus baltymais bei skaidulinėmis medžiagomis. Taip pat labai vertingas užkandis „Greenz“ su folio rūgštimi (vitaminas B9). O jei trūksta vitaminų, siūlome užkandžius „Greenz“ su kalciu ir vitaminu D arba su burnočių sėklomis – magnio šaltiniu. Visi „Greenz“ užkandžiai sukurti atsižvelgiant į spartėjantį gyvenimo tempą ir vartotojų poreikius greitam bei vertingam maistui!

Įprastus saldainius galima pakeisti tos pačios linijos „Greenz“ 6 skonių saldainiais – su mėlynėmis, šaltalankiais, šermukšniais, vyšniomis, žemės riešutais ir kokosu. Šie saldainiai taip pat pagaminti be pridėtinio cukraus, juose daug skaidulinių medžiagų. Saldainiai aplieti šokoladu, kuriame kakavos sausųjų medžiagų – 96 proc. 

Linija „Greenz“ jau spėjo pelnyti ne vieną apdovanojimą ir yra puikiai vertinama bei mėgiama įvairaus amžiaus grupių žmonių. Tad maitintis sveikiau ir naudingiau tikrai įmanoma! Šios linijos produktus galite rasti: http://www.ruta.lt/produktai/uzkandziai

„Rūta“ taip pat savo asortimente turi ypatingą šokoladą be pridėtinio cukraus tikriems gurmanams. Tai kartusis šokoladas (96 proc. kakavos), kuris tinka žmonėms, nevartojantiems cukraus ar turintiems antsvorio. Dar vienas gaminys – šokoladas su stevijomis (70 proc. kakavos), kuris skirtas žmonėms, besirūpinantiems sveikata ir kūno linijomis. Šis šokoladas yra be sacharozės, papildytas natūraliais saldikliais – maltitoliu ir stevijomis. 

Nuolatos gerindami savo produkcijos kokybę, siekiame, kad pridėtinio cukraus kiekis mūsų gaminiuose būtų kuo mažesnis arba jo nebūtų visiškai ir tikime, kad dar ne vienas mūsų naujai sukurtas gaminys atitiks sveikatai palankesnių maisto gaminių kriterijus. Saldainių fabriko „Rūta“ kolektyvas stengiasi rūpintis visuomenės sveikata ir džiaugiasi, kad gali prisidėti prie sveikesnio rytojaus kūrimo!

Rengiant straipsnį panaudota LR sveikatos apsaugos ministerijos informacija

 

Rašyti komentarą
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Reikia kad šito teksto nerodytų