„Rinkis prekę lietuvišką“ 2016

Spalio 7–9 dienomis „Žalgirio“ arenoje vyko 8-oji Lietuvos gamintojų paroda „Rinkis prekę lietuvišką“. Tai vieta, kur Lietuvos gamintojai gali artimiau pabendrauti su klientais ir lankytojais bei pristatyti naujausius gaminius. Šiemet parodoje pasirodė trečdaliu daugiau įmonių nei pernai – net 220 lietuviškos produkcijos gamintojų. Tradicija tapusioje parodoje kaip ir kasmet dalyvavo saldainių fabrikas „Rūta“, kuris buvo apdovanotas diplomu už naują gaminį – „Baltąjį šokoladą su uogomis ir vaisiais“. 

Ne paslaptis, kad parodos lankytojus ateiti prie seniausio Lietuvoje saldainių fabriko stendo kvietė saldžiausius prisiminimus sukeliantys kvapai, sklindantys nuo naujų gaminių degustacijos. „Rūtos“ kolektyvas ir mažus, ir didelius kvietė paragauti net šešių skirtingų skonių „Retro“ dražė. Tai tiramisu skonio migdolai su baltuoju šokoladu, migdolai su baltuoju šokoladu ir kava arba braškėmis, dražė „Žara“, „Lazdynas“ ir „Riešutėlis“.

Taip pat, aplankę saldainių fabriko „Rūta“ stendą parodos lankytojai galėjo ne tik įsigyti, bet ir čia pat įvertinti atnaujintų skonių bei dizaino „Šokoladinę picą“. Šiais laikais itin vertinamas šokoladas su netradiciniais priedais užkariavo ir Lietuvos rinką. Būtent todėl „Šokoladinėje picoje“ pirkėjai gali rasti net šešis gurmaniškų skonių šokolado gabalėlius: baltąjį šokoladą su citrina ir žaliąja arbata; baltąjį šokoladą su braškėmis ir mėlynėmis; kartųjį šokoladą su paprika, alyvuogėmis ir špinatais; kartųjį šokoladą su rožiniais pipirais; kartųjį šokoladą su braškių granulėmis ir špinatais bei pieninį šokoladą su ryžių traškučiais ir kvietiniais dribsniais.

Tačiau daugiausia dėmesio sulaukė parodos „Rinkis prekę lietuvišką“ diplomu apdovanotas naujausias saldainių fabriko „Rūta“ gaminys – „Baltasis šokoladas su uogomis ir vaisiais“. Tai šokoladas, praturtintas lietuviškomis miško gėrybėmis: avietėmis, mėlynėmis ir spanguolėmis bei gaivos suteikiančios rūgščiosios citrinos gabaliukais. Anot projektų vadovės Kristinos Briedienės, „Baltasis šokoladas su uogomis ir vaisiais“ – išskirtinis ir inovatyvus. Šio šokolado gamyboje naudojamos liofilizuotos (džiovinimas šalčiu) mėlynės, avietės ir citrinos. Tokiu būdu džiovintose uogose ir vaisiuose išlieka beveik visi vitaminai, išsaugomos jų aromatinės bei skoninės savybės. Būtent todėl šis gaminys sulaukė daug pagyrų ir pelnė parodos „Rinkis prekę lietuvišką“ komisijos narių balsus.

UAB „Rūta“ kolektyvas džiaugiasi, jog turėjo galimybę susitikti ir pabendrauti su savo klientais. Pasisėmę naujų idėjų ir užsikrėtę entuziazmu visi vėl kimba į darbus ir primena, kad netrukus susitiksime Verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2016“.