Tarptautinis įvertinimas suteiks palankesnes galimybes vystyti verslą užsienyje

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra dalijasi džiugia žinia – net aštuoniems agentūros  kuruojamiems klasteriams įteiktos jų brandą ir meistriškumą liudijančios bronzinės žymos. Tarp kitų klasterių, pelniusių šias žymas, dviem klasteriams – „Smart Food“ ir Nacionalinis maisto ūkio klasteris priklauso saldainių fabrikas „Rūta“.

Klasterius vertino ir žymas teikė organizacija „The European Secretariat for Cluster Analysis“. Žymai gauti gali pretenduoti juridinį vienetą sukūrę klasteriai, turintys kelis organizaciją administruojančius darbuotojus ir įsivedę vadybos standartus. Klasteris, siekiantis gauti bronzinę žymą, yra vertinamas pagal daugybę kriterijų: bendradarbiavimo tarp klasterio narių aktyvumą, kuriamas bendras inovacijas, įgyvendinamus edukacinius ar eksporto veiklas skatinančius projektus ir kt. 

Žymos yra trijų tipų – bronzinė, sidabrinė ir auksinė bei simbolizuoja skirtingus klasterių statusus. Pirmiausiai pelnoma bronzinė žyma, vėliau galima siekti sidabrinės ir galiausiai auksinės. Bronzine žyma įvertinti klasteriai stebi rinką, naudojasi valstybės suformuotomis priemonėmis.
 
Žyma reikalinga klasteriui plėtojant verslą į užsienio rinkas ir norint įrodyti savo patikimumą. Ji didina matomumą tarptautinėje rinkoje, parodo, jog klasteris yra veikiantis, patikimas ir su juo verta bendradarbiauti. 

Anot saldainių fabriko „Rūta“ Inovacijų vadovės Rūtos Gilaitienės, „gauto įvertinimo dėka klasteriai, o kartu ir jų nariai bus labiau vertinami užsienio rinkose. Tai įrodymas, kad šie klasteriai nėra formalūs, o tikrai vykdantys veiklą, aktyvūs ir patikimi. Tikimės, kad gautas įvertinimas padidins ir mūsų įmonės žinomumą bei patikimumą užsienio rinkose.“

Parengta pagal Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros informaciją 

Rašyti komentarą
Vaizdinė CAPTCHA užduotis
Reikia kad šito teksto nerodytų