„Rūtos“ šokolado muziejus

2012 m. birželio 1 d. autentiškas XX a. trečiojo dešimtmečio saldainių fabriko „Rūta“ pastatas atgijo – legendomis ir svajomis apipinta vieta atvėrė duris miestiečiams ir atvykstantiems svečiams. Po renovacijos čia buvo atidarytas „Rūtos“ šokolado muziejus, parduotuvė bei kavinė – taip nuo seno gyvuojantis fabrikas tapo miesto traukos centru.

Pastate, kvepiančiame šokoladu ir pulsuojančiame šokolado istorija, tarpukariu veikė saldainių fabrikas „Rūta“. Anuomet, kaip ir dabar, saldainių fabriko darbuotojai pradėdavo darbą ankstyvą rytą. Skrudindami riešutus, virdami karamelę, gamindami uogų marmeladą ir maišydami šokoladą, aplink paskleisdavo užburiančius kvapus. Miestelėnams nauja diena prasidėdavo dvelkiant šiems nuostabiems aromatams, kurie, kaip senoliai pasakoja, ne vieną pakiliai nuteikdavo ir net didžiausiam paniurėliui sukeldavo šypseną. Dažnas pagalvodavo: „O kad taip man patekus kitapus saldžių kvapų persisunkusių sienų...“

Atnaujinus istorinį saldainių fabriko „Rūta“ pastatą į savo senąsias patalpas grįžo saldainių gausybe garsėjanti parduotuvė, kurioje kadaise lankėsi Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona. Čia gausu šokoladinių saldainių su įvairiais įdarais, dražė, suflė ir želinių saldainių, šokoladinių figūrų, becukrių, ekologiškų, kulinarijos paveldo bei suvenyrinių rinkinių – didelis pasirinkimas norintiems parvežti lauktuvių.

Antrame pastato aukšte įrengtas „Rūtos“ šokolado muziejus, kuris kiekvienam apsilankančiajam atveria senojo saldainių fabriko ir keturių tūkstantmečių šokolado istorijos paslaptis. Muziejuje tampa aišku, kur auga „šokolado medžiai“, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip amžiams bėgant keitėsi jo vartojimo tradicijos. Čia pasakojama ir apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus bei ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Muziejuje netrūksta interaktyvių užsiėmimų: galima nusifotografuoti ir el. paštu išsiųsti savo nuotrauką ar sukurtą saldainių popierėlį draugams, pažaisti įvairių žaidimų, susijusių su šokoladu.

Trečiajame aukšte, lankytojams iš anksto užsakius, vyksta šokolado degustacijos ir gardžiai smagūs užsiėmimai, kurių metu svečiai trumpam tampa šokolado meistrais. Keletą minučių stebėję šokoladinių saldainių gamybos procesą, užsiėmimo dalyviai patys gali išmėginti savo jėgas gamindami šokoladinius skanėstus ir čia pat jų paragauti.

Šiame pastate buvo įkurta ir saldainių fabriko kavinė, kuri po smagios ekskursijos kviečia lankytojus užsukti. Jaukumu žavinčioje vietoje kiekvienas gali paskanauti senovės indėnų gaminto šokolado ir nuo seno kuriamų saldainių, išskirtinių desertų bei gardžios kavos.

Čia – gyva saldainių fabriko istorija, kur kiekvienas lankytojas tampa jos dalimi.

Daugiau informacijos: www.sokoladomuziejus.lt